Kdo jsme

20120428_farrah_dsc8077
Farrah Sotis

Vše začalo pořízením fenky Farrah Sotis. Byla naším přítelem a hlavně učitelkou, protože před ní jsme čsv viděli jen na obrázcích. Pouze manžel se s nimi setkal osobně, když rozvážel krmení z Vetamixu. Farrinka byla svá, ztřeštěná, vzpurná, no prostě čsv. Ale po hodinách dřiny na cvičáku se z ní stávala pomalu poslušná „dáma“. V uvozovkách proto, že stále měla svou zbrklou povahu, ale už ji dokázala držet na uzdě. Pustila nás do svého světa a pomalu jsme se poznávali. Moc rádi na toto období vzpomínáme, sice to vždy nebylo růžové, hlavně na začátku, kdy nám každé štěně čsv ukáže zač je toho loket. Ale vše to bylo v pořádku, protože to bylo součástí našeho sbližování a proniknutí vzájemně do našich světů.

Falco Sotis
Falco Sotis a Jirka

Jednoho dne se vrátil Farrinky bráška Falco Sotis. No a jakmile se na sebe podívali s manželem, byla to láska na první pohled a my jsme si vezli Falcouška domů. Ač není chovný z důvodu své výšky, tak má jiné přednosti, co by si chovatel mohl jen přát. Oči má krásně žluté a hlavu s malými oušky. Jen ty nožičky kdyby měl o kousek delší, tak by neměl chybu. Je kamarádský a dobrácký, prostě naše zlatíčko.Byla radost je vidět dovádět a běhat spolu. Ani o kost se nepral, protože je gentleman.

Pak ale přišel den, kdy jsme o naši Farrinku přišli. Nebyly jí ani 2 roky, moc to bolelo a bolí dodnes, ale ve smutku jsme nebyli sami. Falcoušek vyl a nejedl, bylo mu také smutno a my poznali další jejich vlastnost – oddanost tomu druhému.

20140405_DSC6324
Jean Grey Střípek snů

Tak jsme nám a Falcouškovi pořídili dalšího člena rodiny, naší Jean Grey Střípek snů. Pozorovali jsme, jak byla každá z holčiček jiná. Farrinka se vždy podvolila a lehla ihned na záda, ale Jeanuška bojovala za svá práva jako bojovnice Xena. A to od chvíle kdy byla ještě štěňátko. Pochopitelně jí to zůstalo a Falcoušek se smířil s tím, že tu vládne alfa samice Jean.
Jak šel čas tak po 2. roce se Jeanuška zklidnila a stala se z ní také dáma, ale je do chvíle. kdy se nepokusí převzít nadvládu nad ostatními někdo jiný.

No a jako správně praštění majitelé čsv, kteří nemají nikdy dost, zasvětili jsme i děti. Tudíž díky synovi a jeho přítelkyni nám přibyl další člen rodiny – Bamboocha Wolfdog Bohemia. Má super povahu, je poslušná (no tedy když se jí zrovna chce).

13344800_245914859111319_8274160939838445892_n
Bamboocha Wolfdog Bohemia

Ale je ještě mladá, ale velice vnímavá. S Falcouškem je velká kamarádka, jen s Jeanuškou si něco občas vysvětlují přes mříže, když je jedna puštěná a druhá v kotci. A pak mají i dny kdy se holky olizují. Ovšem běhat spolu neběhají a na vycházce to zvládají na pohodu.

Co dodat závěrem?Ano, není to NO, u kterého víte, že kde budete chtít, tak tam zůstane, ale za to je věrný společník, udělá pro vás cokoli, ale na oplátku chce jen čas, který s ním strávíte. To jsou oni – ČSV, jsou sví, ztřeštění, mnohdy nezkrotní, ale plní lásky, kterou vám dají za čas strávený s nimi. Každý den s nimi prožíváte nové a nové věci a nakonec vás zavalí láskou a každý den je nevšední, jsou prostě úžasní a milujeme je.